חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנעולן? אתה יכול להציל חיים!

 

במקרים רבים כמנעולן אתה יכול להציל חיים.

 

בוקר אחד כאשר נהגתי ברכבי בדרכי לעבודה, קיבלתי קריאה לספק שירות פריצה, מאמא צעירה מאוד שהתינוקת שלה ננעלה ברכב. במקרים מסוג זה תגובה מהירה עשויה להציל חיים. תחילה הרגעתי את האמא שהייתה מודאגת עד כדי-כך שנשימתה לא הייתה סדירה וקשה היה להבינה.

 

השיחה בינינו התנהלה כך:

אני: "היכן הרכב חונה?"

אמא: "ליד הבית שלי ממש מתחת לחלון חדר השינה..."

אני: "באיזו כתובת הרכב חונה?"

אמא: "ברחוב עין גדי 13 בשכונת ארנונה ..." (חשבתי לעצמי: נהדר, גם קיבלתי תשובה וגם היא נמצאת במרחק דקות מהמקום בו אני נמצא עכשיו).

 

אני: "אני מייד מגיע אליך, בבקשה עני לי על שלוש שאלות: ראשית, מה סוג רכב?" (כך אני יודע אם הפריצה תמשך 20 שניות, דקה, רבע שעה, או יותר).

אמא: "יונדאי גץ".

אני: "כמה זמן הילדה סגורה גברתי?" (כך בזמן הנהיגה אני כבר יכול לתכנן את ביצוע הפריצה).

אמא: "פחות משתי דקות. ברגע שהרכב ננעל שלחתי מסרון לדפי זהב עם המילים 'פורץ מנעולים', תוך 7 שניות קיבלתי מסרון חזרה עם המספר שלך ...".

אני: "שאלה אחרונה, האם הילדה במצוקה? האם היא בוכה, או שחם לה? האם היא משתוללת?" (חשבתי לעצמי שבמקרה בו התינוקת נמצאת זמן ממושך ברכב, או שחם מאוד, ייתכן שהיא תראה סימני התנהגות של חנק ועצבנות או שפניה יהיו אדומים במיוחד... ואני לקחתי בחשבון את האפשרות שאאלץ להעזר בפטיש כדי לשבור את שמשת המכונית הרחוקה ביותר מהתינוקת תוך 4 שניות...).

 

אמא: "לא היא מסתכלת עלי ומחייכת".

 

 

 

הגעתי תוך מספר דקות, הילדה אכן חייכה לנוכח ההתקהלות, מספר אנשים אשר הרגיעו את האמא. היא אפילו נהנתה מכך שכולם, כולל כולם, נופפו לה לשלום כאילו עוד דקה היא תוטס בתוך היונדאי לירח לנסות ולמצוא חייזרים שייראו בה מודל לתינוקת של בני-אדם.

 

עכשיו זה הדאווין שלי... הוצאתי את כלי הפריצה לרכב, הכנסתי את המכשיר לדלת ותוך עשרים שניות הרכב נפתח. הגיע הרגע לו חיכיתי, הרגע לו אני מצפה בסיומה של כל פריצה, אחות האם אספה לידיה את התינוקת החייכנית. כולם מחאו לי כפיים, על המהירות והיעילות, והאמא הצעירה חיבקה אותי חיבוק מוחץ. זו בדיוק אותה התחושה מהסרט "סופרמן", כאשר סופרמן אחז ביד אחת את הבחורה וביד השנייה את המסוק שכמעט התרסק וכל הקהל מחא כפיים.

 

* * *

 

במקרה אחר, שהיה בין הארועים המרגשים שאי-פעם קרו לי, הוזעקתי לספק שירות פריצה לבני משפחה מודאגים שאמם לא ענתה לטלפון או לדפיקות השכנים. במקביל אלי הוזמן אמבולנס. כאשר פתחתי את דלת הכניסה לבית, מצאנו את הקשישה שרועה על הרצפה. מאוחר יותר התברר, שהיא החליקה ושברה רגל. בנוסף הנפילה על הגב הסבה לה קשיי נשימה חמורים ביותר והיא הייתה על סף חנק. הגעתנו המהירה אליה הצילה את חייה.

 

 

 

ישנם מקרים...

 

 

ישנם מקרים בהם מזמין אותי בעל שאשתו החליפה את הצילינדר בדירתם המשותפת ולאחר שעות ספורות הזמינה אותי אשתו לאותה הכתובת ולאותו הבית על מנת שאפרוץ את המנעול שהרכבתי לפני שעתיים, וארכיב מנעול חדש ואספק לה מפתחות חדשים. במקרה הקיצוני ביותר החלפתי 4 מנעולים באותו יום לאותה דלת. בפעם הרביעית שהוזמנתי, המתינו לי שני בני הזוג ליד הדלת. לא היה לי נעים להיתפס בתור המנעולן ששירת את שניהם.

 

* * *

 

היו מקרים בהם הוזעקתי לפרוץ דירה שעה לפני כניסת השבת, כאשר בעלי הדירה כבר אינם נמצאים בבית ונסעו למרחק של חמש שעות נסיעה מביתם לבית הוריהם בעיר רחוקה. מי שהמתין שאבצע את הפריצה הייתה השכנה ממול. כשפרצתי את הדירה, לפי דרישת הלקוחות, נתבקשתי לבדוק האם התנור הושאר דולק? בדקתי, התנור לא פעל, והיה צורך להחליף למנעול חדש ולספק את המפתחות החדשים לשכנה.

 

* * *

 

פעם אחת הזמין אותי לקוח קשיש וחביב שביקש שאפרוץ את רכבו מכיוון שהוא לא מצא את המפתחות. כאשר הגעתי אליו, אספתי אותו מביתו והסתובבנו בין חניוני השכונה לבין חניונים בקניונים הצמודים לשכונה. לאחר 40 דקות בהן תרנו אחר רכבו, מצאה אותנו התאילנדית שלו והתנצלה בפני. הקשיש סבל ממחלת השכחה ולכן לא זכר כי מכר את רכבו לפני 15 שנים.

 

 * * *

 

אין ספור פעמים הוזמנתי לספק שירותי-מנעולנות לאנשים הסובלים מפחדים באופן קיצוני. אחד המקרים הזכורים לי ביותר היה עם גברת שנהגה להזמין אותי לביתה להחליף מנעולים רבים: את הצילינדר בכניסה לדירה, את המנעול העליון של הכספת בכניסה לדירה, את המנעול של הכספת המורכבת בתוך הקיר, את המנעול של חדר השינה שלה, את המנעול בתיבת הדואר בכניסה לבניין, את שני המנעולים של המחסנים בכניסה לבניין, ואת כל המנעולים שברכבה.

 

לאחר כשבועיים היא התקשרה שוב וביקשה להחליף את כל הפריטים הללו בשנית. שאלתי אותה: "את יודעת שזה עולה לך אלפי שקלים, מדוע את מבקשת להחליף הכל שוב?".

היא ענתה: "נכנסתי למקלחת ותוך כדי שהמים זרמו, שמעתי את צרור המפתחות זז". (הגברת גרה לבד, כל הדלתות בביתה נעולות במנעולים תחתונים ומנעולים עליונים המסובכים ביותר לפריצה).

שאלתי אותה: "האם כל הדלתות היו סגורות כשהתקלחת?"

היא ענתה: "כן, אבל יתכן שמישהו נכנס מהחלון, הצמיד פלסטלינה על מפתח הכניסה לבית מצרור המפתחות וברח מהחלון" (לא משנה שהיא גרה בקומה שביעית, עם סורגים שמסוק המצויד בדיסק חשמלי לא יכול היה לאפשר כניסה מהירה מהחלון).

 

ואז היא הזהירה אותי: "או שאתה בא או שאני מזמינה מנעולן אחר".

לי חבל על 7,000 ₪, לכן עניתי: "טוב אני אגיע לפקודתך, אני יוצא אליך".

היא אמרה לי: "לא עכשיו, תבוא בשתיים בלילה, באמצע הלילה, שהשכנים לא ידעו שאני מחליפה שוב מנעולים".

הסברתי לה שבאמצע הלילה המחיר יהיה כפול, אך היא התעקשה שאגיע באמצע הלילה והיא תשלם את המחיר. לאחר שהחלפתי לה את כל המנעולים, היא לקחה את כל המפתחות החדשים שסיפקתי לה, ירדה לכניסה לבניין וזרקה אותם על הרצפה בחוזקה, דרכה עליהם עם הרגליים וגלגלה אותם בחול.

כאשר אני שאלתי, "מדוע?" היא ענתה "שאף אחד לא ידע שיש לי מפתחות חדשים, שזה יראה משומש".

 

לאחר שבוע ימים, היא הזמינה אותי שוב. החלטתי לשמור את סט המנעולים שלה. בכל פעם שהיא תקרא לי אחזיר לה את כל המנעולים שהיו בדלת מפעם קודמת.

 

הקשר בנינו ניתק לאחר שהיא ביקשה לשכור את שירותי לצורך שמירה והגנה. היא הגיעה אליי והסבירה לי שהיא בטוחה שעומדים לרצוח אותה, וביקשה שאבוא לשמור על ביתה. אני הסברתי לה שאני מספק רק שירותי מנעולנות.

 

* * *

 

במקרה אחר הגעתי ללקוח עם התנהגות דומה מאוד. הוא ביקש לסגור את כל חלונות דירתו, להרכיב בכל חלון 60 ברגי עץ ארוכים ולחזק את הברגים בין מסגרת החלון לבין משקוף החלון על מנת שלא יוכלו לחדור לביתו. לאחר מכן הוא ביקש להרכיב מנעולים על כל ידיות החלונות, ולאחר כל זאת, למלא את חורי המנעולים בברגים קדוחים שלא יהיה אפשרי להכניס מפתח למנעולים.

 

 

 בועז פמסון מייסד ומנהל קורס מנעולן מקוון.

המייל שלי  bfemson1@gmail.com

 

 

 

הצטרף אלינו לעבוד כמנעולן מקצועי

התקשר עכשיו

פמסון בועז 0549552222

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
עבור לתוכן העמוד
מנעולן בירושלים | פורץ מנעולים בירושלים