חיפושדלג על חיפוש
עקבו אחרינו
1800-80-2020
טלפון ישיר פמסון בועז054-955-2222
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פורצים אל ליבם

"פורצים אל ליבם" מגוון פרוייקטים התנדבותיים בחסות העמותה הישראלית של המנעולנים המקצועיים הבינלאומיים 

  

"פורצים אל ליבם" יוצא לדרך! 

 

א. קורס "עוזר מנעולן" 

העמותה של המנעולנים בישראל יזמה פרויקט שמטרתו לשלב נערים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים בענף המנעולנות בישראל. 

 

במסגרת "פורצים אל ליבם" פניתי לכל חברי העמותה (מנעולנים ברחבי הארץ) בבקשה להשתתף בפרויקט. לשמחתי הרבה, ההענות הייתה גבוה ומרבית חברי העמותה אישרו את השתתפותם. לכן, אבקש מכם לשריין תאריכים בהם נוכל להגיע למוסדותיכם ולהעביר לכם את הקורס: "עוזר מנעולן". 

 

אנו נבדוק ונאתר מי מבין הנרשמים לקורס "עוזר מנעולן" יתאימו ללימודים. את המתאימים נפנה לעשרות המנעולנים המפוזרים בארץ על מנת ללמדם את מהות המקצוע ויישום הידע התיאורטי. כמו כן, תיבחן אפשרות להעסיק את בוגרי הקורס למספר שעות בבתי המלאכה בארץ. 

 

כמובן שהפרויקט כולו יתבצע בהתנדבות מלאה על-ידי מנעולנים חברי העמותה, באהבה רבה ובתקווה מלאה שחלק מבוגרי הקורס "עוזר מנעולן" ישתלבו בינינו בעשייה. 

  

ב. שוברי פריצה לקשישים מעוטי יכולת 

פרויקט נוסף שיזמה עמותת המנעולנים הישראלית במסגרת "פורצים אל ליבם" הוא איסוף שוברי פריצה המיועדים לקשישים מעוטי-יכולת המוכרים בלשכות הרווחה בישראל. השוברים נאספים ממנעולנים מחברי עמותה וממנעולנים בישראל בכלל. 

  

אחת לכמה חודשים אני מקבל טלפון מלשכת רווחה בעירי ונמסר לי על אישה או גבר מבוגרים ועריריים או על זוג קשישים שאיבדו את מפתח ביתם ואין מי שיסייע בידם. הם נשארים שעות רבות מחוץ לבית עד שמגיעה אליהם עזרה.  

 

מנעולנים יקרים, אני פונה אליכם בבקשה ליצור עמי קשר ולחתום על שובר התחייבות לשירות פריצה באזור מגוריכם ללא תשלום בכדי למנוע הישנות של מקרים כאלו.  

 

עד כה נאספו 143 שוברים. ככל שמנעולנים רבים יותר יצטרפו תגדל כמות השוברים הנאספת. השוברים מחולקים לנזקקים על-ידי לשכות הרווחה בכל הארץ ומעניקים לקשישים שירות פריצה חינם בעת הצורך. תודה לכל המצטרפים עד כה על ההירתמות לפרוייקט הנפלא! 

 

שובר לדוגמא: 

 

 

עדכון: ועידה משולשת לקידום "פורצים אל ליבם" 

ביום חמישי ה-17.02.2011 התקיימה פגישה בראש העין בהשתתפות: מקסים טפירו רכז תעסוקה נתמכת, חבצלת עמרמי מנהלת רצף תעסוקה ועבדכם הנאמן (יו"ר העמותה) על מנת לקדם את הפרוייקטים של "פורצים אל ליבם" של עמותת המנעולנים הישראלית.  

 

בסיכומה של הישיבה החלטנו על נקיטת הצעדים הבאים: 

 

1.      "צ'יימס ישראל" לשיקום אנשים עם צרכים מיוחדים יקבלו סיוע ממנעולנים חברי העמותה על פי תוכנית. הרכזים מקסים טפירו וחבצלת עמרמי יגייסו תלמידים עם צרכים מיוחדים המתאימים לפרויקט "עוזר מנעולן". המתלמדים יאספו לקבוצת לימוד. יחד עם מקסים טפירו אבנה תוכנית לימוד מתאימה. בסיום הקורס, יקבלו המסיימים תעודת "עוזר מנעולן בישראל" והם יהיו חברי כבוד של העמותה ויופעו באתר העמותה כחברים. 

 

2.      מנעולנים בארץ יבחנו אפשרות להעסיק את בוגרי קורס "עוזר מנעולן" (אפילו למספר שעות פעם בשבוע ובמידת האפשר יותר מכך). חבצלת עמרמי, מנהלת התעסוקה, הוסיפה כי על מנת לעודד את המנעולנים להעסיקם גם בעבודות שאינן מקצועיות כ(גון תלית מפתחות על המדפים) ישנה אפשרות לקבל מימון. לאחר סיום הקורס והפניית הבוגרים לבתי מלאכה, יגיע בוחן ממשרד התמ"ת למנעולנים כדי לבקר את העובד החדש שנקלט. ישנה אפשרות למימון חלקי במשכורתו ואולי למימון מלא (במקרים יוצאי דופן). 

 

מתוך מאות אנשים בעלי מגבלויות שירצו להשתתף בפרוייקט, אני מקווה שנצליח לקלוט כמה עשרות. להערכתי, מרבית המנעולנים לא זקוקים לעזרה במימון כדי להעסיק עובד מספר שעות בשבוע ויש לזכור כי מטרה בעלת ערך עליון עומדת מאחורי מאמץ זה, תרומה לקהילה. כמו כן, עם הזמן יווצרו קשרים בין העובדים הנקלטים למעסיקים שיהפכו את ההשתתפות בפרוייקט גם לתרומה וחוויה אישית עבור המנעולנים עצמם. 

   

נוסף על-כך, חלק מהאנשים המוגדרים "בעלי צרכים מיוחדים" לא סובלים מפיגור שכלי כלל. אלה אנשים המופנים דרך ביטוח לאומי מפני שנאלצו לעזוב את מקום עבודתם עקב מצב רפואי. לדוגמא, אדם שחלה בסרטן ונאלץ לעזוב את מקום עבודתו בסיום הטיפול הרפואי מוגדר כאדם עם צרכים מיוחדים. מסרתי את התחייבותי ל"צ'יימס ישראל" שאשמח להעביר לאנשים אלו חמישים מלגות מלאות של קורס "מנעולן מקוון" שבבעלותי. הם יוכלו ללמוד את המקצוע במלואו. 

 

כמו כן, במידה ומדובר באנשים שלא יוכלו לעסוק בשרותי פריצה טכנית בשטח בשל מצבם הבריאותי, אציע להם לעסוק בקידום אתרי אינטרנט למנעולנים לאחר שילמדו את המקצוע בעזרת הקורס המקוון מהמחשב בביתם. קידום אתרי אינטרנט למנעולנים הוא מצרך נדיר כיום ויש מחסר באנשים המבינים היטב את רזי המקצוע בעולם הדיגיטלי. אנשים בעלי צרכים מיוחדים שיסיימו את קורס "המנעולן המקוון" יוכלו לתחזק אתרי אינטרנט או לסייע בהקמתם של אתרי אינטרנט בתחום המנעולנות. האפשרויות הן רבות. 

 

אבקש להודות שוב לכל חברי העמותה על נכונותם להרתם לפרוייקטים. 

תודה רבה, 

 

בועז פמסון,  

יושב-ראש עמותת המנעולנים המקצועיים בישראל. 

 

 

כתובת:  

העמותה הישראלית של המנעולנים המקצועיים הבינלאומיים, רחוב כנפי נשרים 20 גבעת שאול , ירושלים. 

 

פרטי התקשרות: 

 

הצטרף אלינו לעבוד כמנעולן מקצועי

התקשר עכשיו

פמסון בועז 0549552222

 

מייל: bfemson1@gmail.com

  

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
עבור לתוכן העמוד
מנעולן בירושלים | פורץ מנעולים בירושלים